Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 25.06.2018, 14:18
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Сайт    ПОВІДОМИТИ ДРУЗЯМ про  Київський форум УКРАЇНЦІ  [ НОВІ ПОВІДОМЛЕННЯ · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Київський форум УКРАЇНЦІ » ПОЛІТИКА » Мовна політика » СКУ проти русифікації
СКУ проти русифікації
grozaДата: Неділя, 03.06.2012, 20:21 | Повідомлення # 1
Генерал-лейтенант
Група: Администраторы
Повідомлень: 704
Репутація: 24
Статус: Offline
СКУ проти русифікації
Світовий Конгрес Українців (СКУ) закликає Верховну Раду України негайно зняти з подальшого розгляду законопроект «Про засади державної мовної політики», який організація вважає антиконституційним. Така заява була оприлюднена на офіційному сайті СКУ.

У заяві йдеться про те, що СКУ глибоко стурбований розглядом законопроекту «Про засади державної мовної політики» під авторством представників Партії регіонів Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка, що є «черговою спробою узаконити статус російської мови як регіональної та на цій підставі надати право для її застосування на рівні з державною, чи замість неї в роботі органів державної влади та самоврядування, в освіті та в інших сферах суспільного життя».

На думку організації, законопроект суперечить Конституції України, яка стверджує, що «Державною мовою в Україні є українська мова» (ст. 10), Європейській хартії регіональних мов або мов меншин та Рамковій конвенції про захист національних меншин (просування регіональних мов та мов меншин не повинні відбуватися за рахунок державної мови).

«Беручи до уваги той факт, що упродовж кількох століть панування в Україні царської та радянської імперій російська мова насильно впроваджувалась у всі сфери державного і соціального життя та одночасно витісняла з ужитку рідну мову українського народу, яка в свою чергу зазнавала жорстоких утисків та репресій, цей законопроект становить серйозну небезпеку для майбутнього розвитку української мови та ставить під загрозу роль, яку вона має відігравати як єдина державна мова в Україні», – йдеться у заяві СКУ.

СКУ нагадує, що законопроект «Про засади державної мовної політики» та його попередні варіанти були неодноразово критично оцінені широкою українською громадськістю та відомими міжнародними інституціями, у тому числі й Верховним комісаром у справах національних меншин ОБСЄ Кнутом Воллебеком та Європейською комісією Ради Європи «За демократію через право» (Венеціанською комісією).

Як відомо, незважаючи на низку серйозних застережень, 24 травня відбулося перше слухання Законопроекту «Про засади державної мовної політики», яке викликало різке протистояння та значне напруження в українському суспільстві.

Як повідомляв Медіа-портал VIDIA, у зв’язку із цим громадські діячі та політики пропонують створити Всеукраїнський комітет на захист української мови.
 
Київський форум УКРАЇНЦІ » ПОЛІТИКА » Мовна політика » СКУ проти русифікації
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: