Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 19.06.2018, 06:03
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Сайт    ПОВІДОМИТИ ДРУЗЯМ про  Київський форум УКРАЇНЦІ  [ НОВІ ПОВІДОМЛЕННЯ · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Київський форум УКРАЇНЦІ » СВІТ » Європа » Розкол Росії
Розкол Росії
MKCДата: Вівторок, 17.05.2011, 17:26 | Повідомлення # 1
Підполковник
Група: Друзья
Повідомлень: 113
Репутація: 6
Статус: Offline
Точка зору / Віталій Портников
Війна декорацій у Росії

14.05.2011
Віталій Портников
Реакція президента Росії Дмитра Медведєва на створення Загальноросійського народного фронту ще раз підтвердила думку спостерігачів, що нова ініціатива прем’єр-міністра Володимира Путіна спрямована радше на розкол у тандемі, ніж на створення певного масового руху, покликаного «оживити» партію влади – «Єдину Росію».

Іще напередодні Путін повідомив активістам фронту, що обговорював із президентом свою ідею і той її схвалив. Медведєв, однак, не став приховувати, в якій формі відбулося це схвалення. За словами президента Росії, він сприймає ідею з точки зору виборчих технологій і розуміє мотиви партії, яка хоче зберегти свій вплив в країні.

Для керівництва «Єдиної Росії» ця оцінка президента – ніж у спину. Так, падіння авторитету «Єдиної Росії» – якщо взагалі можна говорити про політичний авторитет, а не про грубий адміністративний тиск апарату – існує. Але одна справа, коли про це падіння кажуть опоненти влади, соціологи, політичні коментатори – їм завжди можна дати відповідь. І зовсім інша – коли про падіння впливу говорить президент.

Іще один момент: кажучи про падіння впливу «Єдиної Росії», Медведєв має на увазі і падіння авторитету Путіна. Адже саме його попередник – вождь владної партії. Саме він за допомогою нехитрої передвиборчої технології намагається відновити втрачений вплив. І Медведєв це схвалює.

Уся справа в виборах наступного президента

Інше питання – а навіщо Путінові взагалі потрібен якийсь там фронт, якщо у нього в руках партія, що має конституційну більшість? Тут, звичайно, питання не про популярність «Єдиної Росії» і навіть не про популярність самого Путіна. Тут питання навіть не про парламентські вибори 2011 року.

Головне – президентські вибори 2012 року, вибори, в яких хотіли б брати участь і Дмитро Медведєв, і Володимир Путін. Біда тільки, що місце кандидата від влади тільки одне.

Створюючи свій народний фронт, Путін намагається піднятися не тільки над «Єдиною Росією», а й над партійною системою взагалі. Продемонструвати за допомогою чергової безглуздої декорації, що він – справжній національний лідер.

А Медведєв своєю заявою піднімається і над партіями з їхніми технологіями, і над фронтами (на його думку, таких фронтів може бути чимало), і над самим Путіним. Він – президент і для національного лідера, і для його прихильників.

Ось що намагається сказати Медведєв, коли реагує на путінську ініціативу… І ось навіщо один створює народний фронт, а інший нівелює його пропозицію.

Віталій Портников – журналіст Радіо Свобода

 
Київський форум УКРАЇНЦІ » СВІТ » Європа » Розкол Росії
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: