Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 28.05.2018, 06:08
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Сайт    ПОВІДОМИТИ ДРУЗЯМ про  Київський форум УКРАЇНЦІ  [ НОВІ ПОВІДОМЛЕННЯ · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Київський форум УКРАЇНЦІ » ЗДОРОВЯ » Все інше » Кальян (значно шкідливіший за сигарети і антигігієнічний)
Кальян
grozaДата: Неділя, 10.04.2011, 10:34 | Повідомлення # 1
Генерал-лейтенант
Група: Администраторы
Повідомлень: 704
Репутація: 24
Статус: Offline
Кальян стає популярнішим ніж сигарети серед дітей

Дата публікації 09.04.2011 | Автор Bohdan Shved
Новини світу. 9 квітня. Число людей, які курять кальян, серйозно зростає по всьому світу, а їх вік критично зменшується.
куріння кальяну

Куріння кальяну є шкідливішим від сигарет

Про це свідчать результати дослідження вчених з Університету Уппсали (Норвегія).

Юні любителі кальяну безпідставно вважають, що його куріння менш шкідливе, ніж куріння звичайних сигарет.

Кампанії по боротьбі з курінням і агітації серед населення зазвичай привертають увагу до шкоди куріння сигарет та, іноді, нюхального тютюну, однак вони нічого не говорять про шкоду вживання кальяну.

«Багато хто - і діти, і дорослі - вірять, що куріння кальяну менш шкідливе, ніж сигарети. Деякі не розуміють, що куріння кальяну також має на увазі куріння тютюну. Насправді, куріння кальяну означає отримання набагато більшої дози отруйного монооксиду вуглецю та інших небезпечних і канцерогенних речовин з тютюну, ніж сигарети», - пояснює професор соціальної медицини з Університету Уппсали Бенгт Арнетц.

Кальян користується в останні роки досить широкою популярністю. Дослідження, проведене в США в штаті Мічиган, показало, що 26% з 800 опитаних вживають кальян. Крім того, ця звичка передається від батьків до дітей. Молода людина у вісім разів більше схильна спробувати кальян, якщо курінням «бавиться» його батько, в сім разів - якщо палить матір і на 20% - якщо це робить старший брат чи сестра.

Джерело

 
УКРАЇНЕЦЬДата: П`ятниця, 15.04.2011, 18:38 | Повідомлення # 2
Генерал-лейтенант
Група: Друзья
Повідомлень: 625
Репутація: 31
Статус: Offline
Що краще: кальян чи сто грам ?
 
GidraДата: Середа, 15.06.2011, 20:57 | Повідомлення # 3
Генерал-майор
Група: Друзья
Повідомлень: 283
Репутація: 24
Статус: Offline
Quote (УКРАЇНЕЦЬ)
Що краще: кальян чи сто грам ?


Соточка....Однозначно....Правда, смотря чего...

Если самогонки на пэтбутылках...то предпочтительнее кальян....

Что негигиенично- 100%....

Кто ж свою люльку чужому даст ...??? А тут - пожалуйста....
 
justvisДата: Середа, 15.06.2011, 21:06 | Повідомлення # 4
Генерал-полковник
Група: Администраторы
Повідомлень: 903
Репутація: 29
Статус: Offline
Quote (Gidra)
Кто ж свою люльку чужому даст ...??? А тут - пожалуйста....


Здається, що абсолютно очевидно... Але не всі погоджуються


http://justvis.at.ua
 
GidraДата: Четвер, 16.06.2011, 05:48 | Повідомлення # 5
Генерал-майор
Група: Друзья
Повідомлень: 283
Репутація: 24
Статус: Offline
Quote (justvis)
Здається, що абсолютно очевидно... Але не всі погоджуються


Кальян- это понты...и не более...

Уж ежли решил начать курить...то люльку...Табачок- из Дании или Голландии...
Пачка, правда, стоит недешево- минимум 65 гривен....

Ну и технические вопросы- некачественный материал мундштуков....Ломаются быстро...а запасных не выпускают...
 
УКРАЇНЕЦЬДата: Четвер, 01.09.2011, 11:21 | Повідомлення # 6
Генерал-лейтенант
Група: Друзья
Повідомлень: 625
Репутація: 31
Статус: Offline
Школярі після перщого дзвоника пішли на кальян.
Чи це так тепер у всьому світі ?
Чому ніхто не заборонить кальян ?
 
justvisДата: Понеділок, 31.10.2011, 07:54 | Повідомлення # 7
Генерал-полковник
Група: Администраторы
Повідомлень: 903
Репутація: 29
Статус: Offline
Кальян у Росії може опинитися поза законом

Депутати законодавчих зборів Петербурга напередодні схвалили законопроект про заборону куріння кальяну в громадських місцях і передали документ на розгляд у Держдуму РФ. Якщо його схвалять федеральні депутати, куріння кальяну по всій країні стане адміністративним правопорушенням, за яке загрожуватиме штраф: для простих громадян - у розмірі від 500 до 1,5 тис. рублів, для посадовців - від 20 тис. до 30 тис. рублів, для юридичних осіб - від 100 тис. до 300 тис. рублів, передає "Фонтанка.ru".

Якщо проект закону приймуть в Держдумі РФ і його підпише президент Росії, то з 1 січня 2012 року не можна буде курити кальян зокрема в пунктах торгівлі і громадського харчування. Якщо федеральні колеги не прислухаються, пітерські діятимуть самостійно.

Тим часом експерти вважають, що у разі ухвалення законопроекту попит на кальяни впаде тільки спочатку, а потім громадяни почнуть курити вдома.


http://justvis.at.ua
 
КрукДата: Понеділок, 11.02.2013, 14:06 | Повідомлення # 8
Рядовий
Група: Друзья
Повідомлень: 4
Репутація: 0
Статус: Offline
Куріння кальяну останніми роками набуло доволі широкого поширення серед населення України, стверджують медики. Певним чином це пов`язано із очікуваннями споживачів, що це заняття є менш шкідливим, аніж куріння сигарет та інших тютюнових виробів. Крім того, як стверджують фахівці, дані очікування підкріплювалися тенденційною інформацію, яка поширювалася різними комерційними підприємствами, які зацікавлені у продажу сумішей для кальяну заради здобуття прибутків. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Ще у 2005 році Всесвітня організація охорони здоров`я (ВООЗ) попередила, що кальянний дим, як і дим інших тютюнових виробів, містить токсини, які викликають онкологію легень та інші види раку, а також серцево-судинні, респіраторні та інші захворювання. При цьому кальян через свої особливості може становити значно більшу небезпеку для здоров`я, аніж тютюн.

Під час куріння кальяну тютюнова суміш нагрівається за допомогою горіння вугілля, яке кладеться згори суміші. Тому курці кальяну (і оточуючі їх люди) вимушені вдихати не лише продукти згорання тютюнової суміші і згорання вугілля, але й чадний газ. Чадний газ (монооксид вуглецю - СО) є токсичною речовиною, яка в малих дозах викликає головний біль, запаморочення, а в великих дозах може призвести до смерті. Дослідження показали, що у видиху курців сигарет вміст СО в середньому в 10 разів вище, ніж у видиху некурців, а у видиху курців кальяну він у кілька разів вищий, ніж у видиху курців сигарет. Через високий вміст чадного газу у курців кальяну (а також персоналу кальян-барів) вже траплялися випадки запаморочень, які іноді потребували госпіталізації та кисневої терапії. Проте й відносно невеликі дози СО мають багато негативних ефектів. Дослідження показали, що через зумовлену чадним газом гіпоксію погіршуються навички управління автомобілем і тому курці кальяну мають на 33% вищий ризик потрапляння у ДТП.

Крім того, при горінні вугілля в кальяні утворюється ще й багато канцерогенів, наприклад, бенз(а)пірен та полі-ароматичні вуглеводні, також важкі метали, такі як свинець, кобальт та нікель, що призводить до небезпечних концентрацій цих шкідливих речовин у повітрі.

Додаткова небезпека куріння кальяну полягає у тому, що дим кальяну проходить через воду. Вода фільтрує незначну частку диму, але 85% тютюнового диму складається з газів, які не мають кольору, смаку і запаху і не затримуються водою. Вода переважно фільтрує речовини, які формують запах тютюнового диму. Тому люди, які самі не курять кальян, але знаходяться у задимленому приміщенні, не відчувають небезпеки. Дослідження показують, що концентрації чадного газу у повітрі кальян-барів є в кілька разів вищими, ніж в барах, де курять лише сигарети. Концентрації дрібних часток, які є важливим фактором ризику серцево-судинних захворювань, у повітрі кальян-барів вдвічі вище, ніж в повітрі барів, де курять інші тютюнові вироби.

Вода в кальяні охолоджує тютюновий дим, завдяки чому курці кальяну затягуються глибше і токсичні речовини диму потрапляють у нижні частини легенів, що підвищує ризик важких респіраторних захворювань.

Люди, які курять кальян у публічних місцях, наражаються на ризик інфекційних захворювань, оскільки прилади не проходять повної стерилізації після використання іншою особою. Частки слини інших споживачів неодмінно потрапляють у воду, через яку проходить дим, тому при курінні кальяну може передаватися туберкульоз, грип, герпес, гепатит та інші інфекційні захворювання. Змінні мундштуки здатні лише частково зменшити цей ризик. За даними ВООЗ, до 17% нових випадків туберкульозу в країнах Близького Сходу викликано сумісним курінням кальяну.

У тютюнову суміш для кальянів зазвичай додають гліцерин та багато інших речовин. Якщо гліцерин перегрівається, утворюється токсична речовина акролеїн. Вплив на здоров`я багатьох інших речовин, які додаються до кальяну, не досліджений і може також становити додаткову небезпеку. До тютюнової суміші технологічно дуже легко додати заборонені наркотичні та інші речовини. До того ж іноді дим кальяну фільтрують не через воду, а через алкогольні напої, що становить ще один фактор небезпеки.Міністерство охорони здоров`я нагадує, що 16 грудня 2012 року набув чинності Закон № 4844-VI " Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів", який забороняє куріння кальянів і інших тютюнових виробів у багатьох громадських та на робочих місцях, зокрема у всіх приміщеннях закладів ресторанного господарства. Для підвищення ефективності виконання цього закону Державна санітарно-епідеміологічна служба України має найближчим часом провести перевірки вмісту чадного газу та інших токсичних речовин у повітрі робочої зони приміщень тих ресторанів, які, за деякою інформацією, порушують законодавство.

МОЗ МОЗ нагадує, що ще 20 років тому куріння кальну було фактично відсутнє на території України і рекомендує усім, хто все ще продовжує курити кальян:

- Утримуватися від спільного куріння кальяну в публічних місцях або з іншими особами, особливо під час епідемії грипу.

- Не приступати до керування автомобілем щонайменше 30 хвилин після куріння кальяну.
 
Київський форум УКРАЇНЦІ » ЗДОРОВЯ » Все інше » Кальян (значно шкідливіший за сигарети і антигігієнічний)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: