Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 25.05.2018, 11:51
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Сайт    ПОВІДОМИТИ ДРУЗЯМ про  Київський форум УКРАЇНЦІ  [ НОВІ ПОВІДОМЛЕННЯ · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Київський форум УКРАЇНЦІ » Юридичний форум » ДАІ » Європротокол
Європротокол
grozaДата: П`ятниця, 16.09.2011, 11:49 | Повідомлення # 1
Генерал-лейтенант
Група: Администраторы
Повідомлень: 704
Репутація: 24
Статус: Offline
Європротокол
З понеділка в Україні оформити дрібне ДТП можна буде без участі інспекторів ДАІ
В Україні з 19 вересня 2011 року буде вступає в дію система спрощеної фіксації обставин дорожньо-транспортних пригод із використанням Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду (Європротокол).

Відтак, оформити «дрібну» автопригоду (без травмованих та загиблих) водії-учасники зможуть самостійно (без участі інспекторів ДАІ), заповнивши Європротокол

Водії транспортних засобів, потрапивши у ДТП, можуть скористатися Європротоколом лише за наявності наступних обставин:

учасниками ДТП є лише забезпечені полісом ОСЦВА транспортні засоби;
відсутні травмовані (загиблі) люди;
водії цих транспортних засобів дійшли згоди щодо обставин скоєння ДТП;
у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

Якщо водії скористались Європротоколом через обопільне його оформлення та підписання, то вони мають право залишити місце ДТП, звільняються від обов’язку інформувати Державтоінспекцію МВС України про настання ДТП, а також звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП.

Рішення про виклик на місце ДТП працівників Державтоінспекції учасники аварії приймають самостійно. Якщо вони вважають за потрібне оформити ДТП за звичними правилами, то працівники ДАІ не можуть відмовити автовласникам у складанні відповідних документів на місці пригоди.

Якщо ж водії скористались Європротоколом, то вони звільняються від обов’язку інформувати органи Державтоінспекції про скоєння дорожньо-транспортної пригоди. Однак, у разі невиконання хоча б однієї з обов’язкових для Європротоколу умов, то виклик співробітників ДАІ для оформлення ДТП є обов’язковим.

У Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування» чітко визначено, що страховик зобов’язаний забезпечити страхувальника бланком Європротоколу. Передбачається, що бланки Європротоколу будуть видаватися автовласникам безкоштовно під час укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Якщо страхувальник використає свій бланк, то він може звернутися до свого страховика за новим.

Якщо договір обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності укладений до 19 вересня 2011 року, то він діє на умовах чинного на той момент законодавства, яке не передбачало використання Європротоколу, а також інших новацій, запроваджених Законом №3045-VI.

Таким чином, автовласники, договори страхування яких укладені до 19.09.2011, не можуть користуватися системою спрощеного оформлення ДТП (Європротоколом).

Моторне бюро рекомендує таким автовласникам переукласти після 19 вересня 2011 року договори страхування автоцивільної відповідальності на нових умовах, щоби мати можливість у подальшому користуватись системою спрощеного оформлення ДТП (Європротоколом), а також будувати відносини зі страховиком, особливо у сфері врегулювання збитків, у відповідності до сучасних норм законодавства.

Якщо сталась ДТП, за наслідками якої був заповнений Європротокол, то учасники аварії повинні не пізніше трьох робочих днів з дати ДТП звернутись зі своїм примірником заповненого Європротоколу до страховика, з яким укладали договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Відповідно до цього закону, змінені строки, за які страховик повинен виплатити потерпілому у ДТП відшкодування. Відтепер, страховик зобов’язаний виплатити страхове відшкодування не пізніше, ніж через 15 днів з моменту узгодження з потерпілим його розміру, а весь процес врегулювання не повинен перевищувати 90 днів з моменту звернення до страховика з заявою про виплату. Крім запровадження Європротоколу та суттєвих змін у процесі врегулювання страхових випадків, згаданим законом встановлено також виключний перелік документів, які страховик має право вимагати у страхувальника, ліквідовано короткострокові договори та різні типи полісів. Відтепер існуватиме поліс лише одного типу (який раніше називався І типом і передбачав страхування відповідальності всіх осіб, які експлуатують вказаний у полісі транспортний засіб на законних підставах), а також у страхувальників з’явилась можливість обирати періоди (місяці), на які розповсюджується дія полісу, що зменшує вартість страхування.

Ці та інші новації спрямовані на спрощення взаємовідносин страхувальників, страховиків та органів Державтоінспекції.

Також повідомимо, що у Європі ідея оформлення ДТП без участі представників дорожньої поліції почала реалізовуватися ще в 50-х роках минулого століття. Зараз в більшості країн ЄС водіям, які потрапили в ДТП, достатньо заповнити бланк європротоколу для того, щоб оформити цю подію. А у деяких країнах дорожня поліція взагалі не уповноважена займатися оформленням ДТП, це прерогатива страхових компаній. Лицьова сторона бланку європротоколу за структурою глав ідентична в усіх країнах де він запроваджений, відрізняється тільки мова, на якій надруковано бланк. Це зроблено спеціально, щоб водії різних країн, які роз’їзджають дорогами Європи, могли швидко зорієнтуватися в разі, якщо вони потраплять в ДТП на території іншої країни.

Авторськими правами на «лицьову» сторону бланка Європротоколу володіє Європейський комітет страхування і, за правилами, кожна країна, яка впроваджує у себе таку систему, повинна отримати згоду на використання бланка у цієї поважної міжнародної організації. Україна також не стала виключенням з цього правила.

Джерело
 
гілкаДата: П`ятниця, 16.09.2011, 21:14 | Повідомлення # 2
Генерал-майор
Група: Модераторы
Повідомлень: 333
Репутація: 51
Статус: Offline
Капець. Зараз розпочнеться бардак у взаємовідносинах автолюбителів з ДАІ та страховими компаніями. Пройде немало часу поки люди звикнуть до такої системи. Скоріше тут слід говорити не про звикнуть, а про навчаться. Скласти протокол, намалювати схему ДТП, знайти спільну мову одного водія з іншим. Адже найчастіше один водій вважає винним у дтп іншого.. (згадайте розбірки зі зброєю на набережній).
Це в принципі дуже гарна ідея, але ментальність європейці і ментальнісь нашої людини - дві великі різниці (декілька разів була свідком незначних дтп в Європі. Вічливо, швидко, красиво - поспілкувалися (спокійно) склали протоколи і розбіглися). Але знову ж таки, як наприклад у Франції. Моя подруга розповідала, що коли вона потрапила в дтп, то просто учасники склали протокол і вона відвезла свою машину на певне сто. Їй дали іншу на заміну. ВСЕ
Через три-чотири дні вона забрала свою машину.
Ніяких нервів, ніяких проблем. Якщо згадати наші страхові компанії (за 6 років - два випадки (і обидва були тоді коли моя машина була припаркована на парковці. Тобто моєї вини не було). Спілкування зі страховою згадую як страшний сон. Останню виплату отримала через 4 місяці після випадку.
 
grozaДата: Субота, 17.09.2011, 19:30 | Повідомлення # 3
Генерал-лейтенант
Група: Администраторы
Повідомлень: 704
Репутація: 24
Статус: Offline
Як в Україні зробити так, щоб все було як в Європі ?
 
гілкаДата: Субота, 17.09.2011, 19:43 | Повідомлення # 4
Генерал-майор
Група: Модераторы
Повідомлень: 333
Репутація: 51
Статус: Offline
Quote (groza)
Як в Україні зробити так, щоб все було як в Європі ?

Цікаве питання. Нашу державу рвуть на дві частини. Що робити з тією, другою частиною, яка рветься до совка чи до московії? І ще - інша влада (без табачників, ківалових і т.п.)
 
grozaДата: Понеділок, 19.09.2011, 10:50 | Повідомлення # 5
Генерал-лейтенант
Група: Администраторы
Повідомлень: 704
Репутація: 24
Статус: Offline
Від сьогодні водії мають право оформляти ДТП без ДАІ. Але не мають можливості
Сьогодні автомобілісти отримали право не викликати співробітників ДАІ для підтвердження аварії з метою подальшого отримання невеликих сум страхового відшкодування. Однак поки нова технологія не працюватиме: у багатьох страхових компаніях ще немає бланків "європротоколів", а Держфінпослуг не затвердила максимальну суму виплати, яка повинна скласти 10 тис. грн.

З 19 вересня запрацював закон, який дозволяє власникам транспортних засобів самостійно оформляти матеріали ДТП для отримання відшкодування по обов'язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності. Для цього водії при укладанні страхового договору будуть отримувати від страховиків нові бланки полісів "автоцивілки" і бланки повідомлення про ДТП ("європротокол").

Однак оформити ДТП без співробітників ДАІ зможуть лише ті водії, які укладуть договір страхування після 19 вересня або переукладуть діючий на нових умовах. Моторне (транспортне) страхове бюро (МТСБУ) звернулося до страховиків із проханням забезпечити безкоштовний обмін полісів.

Серед ключових фінансових змін - скасування договорів II і III типів, коли поліс виписувався або на конкретного водія, або на групу осіб, які керують автомобілем. Збережеться тільки договір ОСАГВ I типу (один автомобіль - будь-який водій).

"Навіть якщо коефіцієнти залишаться на поточному рівні, ціна трохи зросте. З III і II перейдуть на I тип, де в основному підвищувальні коефіцієнти", - відзначають страховики.

Проблемою є й те, що досі не затверджена гранична сума виплати по "європротоколу". Держфінпослуг чотири рази відмовляла в узгодженні такої пропозиції МТСБУ.

Перший заступник голови комісії Андрій Литвин повідомив, що в п'ятницю Держфінпослуг отримала нову пропозицію щодо встановлення максимальної виплати при оформленні "європротоколу" на рівні 10 тис. грн з подальшим збільшенням до 25 тис. грн з 2013 року. За інформацією видання, комісія схвалить цей ліміт у вівторок.

Присутність ДАІ на місці аварії буде необхідною, якщо клієнт має намір отримати відшкодування збитків у розмірі від 10 тис. грн до 50 тис. грн або у ДТП є потерпілі громадяни (15% всіх пригод).

Yавіть якщо страховик готовий застосовувати "європротокол", у нього може не виявитися бланків, які між 83 учасниками ринку розподіляє МТСБУ.

"Ще у замовленні стоїмо. Коли отримаємо - поняття не маю", - говорить директор СК "Дніпроінмед" Наталя Белінська. Не надходили бланки і у СГ ТАС.
 
Київський форум УКРАЇНЦІ » Юридичний форум » ДАІ » Європротокол
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: