Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 19.06.2018, 06:07
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Сайт    ПОВІДОМИТИ ДРУЗЯМ про  Київський форум УКРАЇНЦІ  [ НОВІ ПОВІДОМЛЕННЯ · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Київський форум УКРАЇНЦІ » СПОРТ » Євро 2012 » ЄВРО 2012 - шанс чи катастрофа
ЄВРО 2012 - шанс чи катастрофа
квіткаДата: Четвер, 23.06.2011, 09:20 | Повідомлення # 1
Полковник
Група: Друзья
Повідомлень: 203
Репутація: 18
Статус: Offline
Євро-2012: Лондон і Делі посперечалися, до кого ближчий Київ...

Чи покращить Євро-2012 імідж України у світі, чи, навпаки, все скінчиться економічним провалом? З'ясовувати це, будемо говорити прямо, справа невдячна - занадто багато тут політики. Хворобливі амбіції й голослівні звинувачення - не дуже хороший засіб у боротьбі з непрозорими схемами бюджетного фінансування єврооб'єктів. Тому дуже цікавим є сторонній погляд, і не просто експертна оцінка ризиків, а прогноз, що грунтується на особистому досвіді.

Дебати на тему: «Проведення великих спортивних заходів зміцнює економіку країни», організовані Фондом «Ефективне управління» в партнерстві з міжнародною телекомпанією BBC World News, дали можливість усім бажаючим усвідомити, що сумніви, які мучили українців стосовно європейського чемпіонату, не є чимось унікальним, а цілком інтернаціональні за своєю суттю. Несподівано гострою виявився суперечка між індійським екс-міністром молоді та спорту Мані Шанкар Айаром і британським лордом Пітером Мендельсоном, котрі брали участь у дебатах. Не важко здогадатися, що індієць виступав категорично проти «спортивних шабашів за народні гроші», тоді як англієць послідовно відстоював роль спортивних заходів у підвищенні інвестпривабливості країни. І хоча дати собі остаточну відповідь на питання - що ж дало Євро-2012 Україні - ми зможемо тільки через рік-два після завершення чемпіонату, але вже сьогодні можна говорити про те, що дане питання носить для України глибоко цивілізаційний характер. Хто ми - Азія, де прийнято показною розкішшю для гостей прикривати кричущі злидні, чи Європа, яка навчилася не лише організовувати яскраві спортивні свята, а й заробляти на них...

«Білі слони» Україні не страшні?

Хоча основним сюжетом вже було заявлено суперечку між представниками Індії і Великої Британії, але не можна не згадати і ще одного учасника дебатів - директора з питань політики та зовнішніх зв'язків торговельної асоціації The Trade Collective (ПАР) Ліеполло Лебоханга Пхеко. В своєму виступі вона застерегла Україну від будівництва до Євро-2012 так званих «білих слонів». («Білий слон» - термін, що використовується Міжнародним олімпійським комітетом для визначення об'єктів, які виявляються незатребуваними після проведення спортивних заходів).

Л.Пхеко нагадала, що ПАР після проведення Чемпіонату світу з футболу-2010 зіткнулася з проблемою незатребуваності ряду стадіонів. «Тепер на їх утримання доводиться витрачати великі гроші, а деякі стадіони навіть захоплюють місцеві сквотери (сквотинг - акт самовільного заселення покинутого або незайнятого місця). Крім того, після чемпіонату виявився незавантаженим реконструйований і розширений аеропорт в Йоханнесбурзі», - зазначила Л.Пхеко.

У цілому, за її словами, проведення Чемпіонату світу з футболу не принесло ПАР жодних інвестицій. «Кубок світу був організований досить добре, і нам не було соромно. Але на соціальному рівні він нічого не дав нашим людям. Питання репутації країни відходить на задній план на фоні величезних соціальних проблем ПАР», - зазначила вона.

Л.Пхеко також поскаржилася, що основний прибуток від проведення Чемпіонату отримали великі транснаціональні корпорації, які були офіційними спонсорами цього заходу. «Місцеві продавці навіть не могли продавати свою їжу та напої на стадіонах, це робили тільки офіційні спонсори», - зазначила представник ПАР.

Тут дуже несподіваною стала заява із залу, що пролунала після виступу пані Л.Пхеко. Молодий чоловік у костюмі заявив, що регулярно літає до ПАР грати в гольф і вважає аеропорт в Йоханнесбурзі цілком вдалим і потрібним проектом, а саму Л.Пхеко назвав єдиною в ПАР людиною, якій цей аеропорт не подобається. Ну що тут скажеш - якщо навіть українці мотаються в ПАР помахати ключкою, то аеропорти там дійсно потрібні чималі...

Віце-прем'єр Борис Колесніков, який виступив у ході дебатів з короткою промовою, дав зрозуміти, що тема «білих слонів» йому знайома, але в Україні південно-африканська ситуація не повториться.

Я теж вважаю, що нові й реконструйовані стадіони в Києві, Харкові, Донецьку і Львові не будуть простоювати, адже і футбол у нас досить популярний, і всілякі шоу і концерти українцям ще не набридли. Ну, а найголовніше - в Україні все-таки значно спокійніша криміногенна обстановка, що стала однією з основних причин спустошення кількох стадіонів у ПАР, розташованих у вкрай неблагополучних районах.

Що ж стосується реконструйованих аеропортів у містах, які приймають Євро-2012, то з їх недозавантаженістю проблем ніби бути не повинно, оскільки старі аеропорти явно не справлялися з пасажиропотоком і не відповідали сучасним вимогам комфортності. Готелям, побудованим до чемпіонату, в українських містах теж застосування має знайтися, в крайньому випадку, ціни на готельні номери знизяться, а це не погано. Про потрібність інших об'єктів, які так чи інакше виявилися приуроченими до Євро-2012, говорити навіть не доводиться, так як транспортна інфраструктура в нашій країні й після будівництва нових розв'язок і мостів залишиться дуже далекою від досконалості.

Звичайно, були в оцінках представниці ПАР і такі, які цілком можуть знайти своє відображення в українських реаліях. Зокрема, коли вона говорила лише про короткотерміновий ефект проектів до спортивних заходів на ринку праці ПАР, то нас це теж стосується. Завершиться навесні 2012 року будівельна лихоманка на українських об'єктах і, швидше за все, десятки тисяч робітників опиняться у вимушеній відпустці або з в рази урізаною зарплатою.

Сила демагогії в її всеосяжності

Перший приз за неабиякі ораторські здібності та нестримну експресію, безумовно, слід присудити Мані Шанкар Айару. Він так гаряче викривав лорда Мендельсона в лицемірстві, що згадав у своєму виступі навіть пошуки біологічної зброї в Іраку та якийсь дивний хабар, отриманий лордом мало не з рук самого Мані Шанкара. У загальних рисах справа виглядала так:

Виступаючи в ході дебатів член Палати лордів Великобританії Пітер Мендельсон, як ініціатор і куратор будівництва стадіону «Купол тисячоліття» в Лондоні, не міг не згадати про цей об'єкт як про вдалий прикладі інвестицій у спортивну інфраструктуру. Лорд Мендельсон наполегливо рекомендував Україні постаратися за допомогою Євро-2012 «позначити себе на карті Європи» і залучити інтерес з боку інвесторів і туристів. Він також переконував нас не бути песимістами і не орієнтуватися на негативний досвід організації спортивних заходів таких країн, як Індія або ПАР. «Україна повинна винести уроки з неуспіхів інших країн. В Україні не обов'язково все має статися так само, як в ПАР, у вас може бути так, як в Барселоні чи Лондоні, спортивні об'єкти яких повністю затребувані й приносять прибуток», - сказав П.Мендельсон.

Визнаючи існування для України ризиків нецільового та неефективного використання коштів, виділених з держбюджету на Євро-2012, лорд разом з тим резонно зазначив: «Хто не ризикує, той не виграє». В цілому, на думку П.Мендельсона, Євро-2012 наблизить Україну до Євросоюзу як жоден інший економічний чи політичний проект.

Але тут настав час М.Шанкара. Він заявив, що будівництво «Купола тисячоліття» в Лондоні було передвиборною політичною акцією лейбористів, які вдалися до неї, щоб відвернути увагу виборців від провалу операції з виявлення хімічної зброї в Іраку. Але, за словами індійського екс-міністра, лейбористам це не допомогло, і вони все одно програли на виборах. Ось вам з одного боку приклад того, що не тільки у нас до всього домішують політику, а з іншого - демагогії в кращих українських традиціях. Бо змішати іракську кампанію з будівництвом «Купола тисячоліття» не тільки не зовсім коректно хронологічно, а й зовсім нерозумно з точки зору масштабності цих подій. Адже зрозуміло, що ніякими, нехай навіть найбільшими в світі стадіонами, війну в Іраку не прикриєш. Але М.Шанкар пішов далі, він звинуватив Велику Британію в отриманні хабара від індійського уряду в 100 тисяч доларів, який нібито й привів до перемоги Індії в конкурсі на проведення Ігор Британської співдружності, що проходили в жовтні 2010 року. М.Шанкар також стверджує, що по 100 тисяч у.о. отримали від Індії й усі інші країни Британської співдружності, включаючи Австралію і Нову Зеландію.

Після таких заяв лорд Мендельсон явно втратив британську витримку і, повернувшись до залу, всією своєю мімікою натякав на неадекватність опонента.

Воля ваша, але в те, що Велика Британія, Австралія та Нова Зеландія зазіхнули на індійські 100 тисяч, не віриться абсолютно, навіть якщо ці гроші були запропоновані конкретним людям, які відповідали за прийняття відповідного рішення. Набагато легше повірити у те, що екс-міністр просто один з колоритних представників тієї частини індійського політикуму, яка схильна і через 60 з гаком років незалежності в усіх бідах звинувачувати британських колонізаторів. Теж, до речі, привід для роздумів українцям...

Індійський рецепт: пісні, танці та любовні історії замість футболу

Далі М.Шанкар заявив, що спортивні заходи не повинні підміняти національну ідею розвитку. Він підкреслив, що не є противником спорту, але категорично проти масштабних спортивних заходів, які стають бізнесом для вузького кола чиновників і олігархів. «Якщо вам необхідні дороги, мости або аеропорти - будуйте їх, але не прив'язуйте ці проекти до Євро-2012. В іншому випадку ви підміняєте реальний розвиток національної економіки спортивними мегазаходами», - сказав індійський парламентарій.

За його словами, на підготовку до Ігор Британської співдружності, які проходили в жовтні 2010 року в Індії, було витрачено близько 18 млрд дол. замість запланованих спочатку 1,5 млрд дол. «Беніфіціаріями цих інвестицій стало дуже небагато людей, в першу чергу, які проживають в Делі. Тоді як решта населення величезної країни нічого не отримала. І це при тому, що у нас маса людей живуть на 2 долари в день. Вони як були бідні, так і залишилися», - сказав М.Шанкар.

Ще один учасник дебатів, директор Турніру УЄФА Євро-2012 в Україні Маркіян Лубківський намагався відбити атаки індійця загальними фразами. «Для мене Євро-2012 - геополітичний проект. У багатьох в Україні зберігся пострадянський менталітет, який не дозволяє нам наблизитися до європейських стандартів життя. Інфраструктура, яка з'явиться до Євро-2012, допоможе нам наблизитися до Європи. Якби не Євро, ми б так і не побачили цих змін», - стверджував М.Лубківський.

Але все це ми вже неодноразово чули, так що особливого впливу на зал аргументи представника УЄФА в Україні не мали, що й підтвердили результати голосування по завершенні дебатів.

Але ось ще одна прекрасна порада від М.Шанкара. Говорячи про бажання України покращити свій імідж у світі й залучити туристів за допомогою Євро-2012, він висловив думку, що такий підхід принизливий для національної гідності. «Країна - це не стадіон, це не те, що ви хочете транслювати на весь світ, головне ваше надбання - культура і традиції. Сила Індії - в її культурі. Приїхавши до Києва, я дізнався, що в Україні є цілодобовий канал, який транслює індійські фільми російською мовою, «Боллівуд» (збірна назва індійських кіностудій) - ось приклад того, як слід покращувати свій імідж і популяризувати культуру країни», - сказав він.

Україна, на жаль, а може бути й на щастя, не може похвалитися такою плодовитістю кіностудій, як Індія з її колоритними фільмами про історії несамовитого кохання. Так що нам цей варіант культурної експансії явно не підходить. Але ось що має торкати нас за живе, так це впевненість М.Шанкара в тому, що спортивні заходи рівня Євро-2012 таким країнам, як Індія чи Україні нічого доброго не несуть і, в першу чергу, через всепроникну корупції, що вразила їх. Скільки не роздумуй про питання впливу Євро-2012 на міжнародний імідж України, але нас уже давно мають за друзів по нещастю традиційно корумповані країни. Чи зможе Євро-2012 хоч трохи наблизити нас до Європи, чи ще більш підштовхне до Азії - мабуть, головне питання, що повисло в повітрі після дебатів у театрі ім. Франка, де вони проходили. Ми нічого не маємо проти Азії, а тим більше Африки, але все ж географічне розташування України хоч до чогось та зобов'язує.

P.S. У тексті статті свідомо опущені виступи із залу опозиційних політиків, які дорікали владі за надмірні витрати на підготовку до Євро-2012 та скасування тендерів на проведення відповідних робіт. Це ми і так знаємо, як знаємо і про те, що загальна вартість Євро-2012 для держбюджету Україні тривалий час крутилася навколо цифр 12-14 млрд дол., значну частину з яких було витрачено, а потім раптом різко впала до 750 млн дол. Але ось що цікаво, так це реакція залу на наведені в ході дебатів аргументи. Перед дебатами 66% учасників (а було їх всього близько тисячі) проголосували за те, що масштабні спортивні заходи зміцнюють економіку країни, 20% висловилися проти, а 14% відповіли, що не знають. Тоді як після дебатів кількість прихильників Євро помітно зменшилася - «за» були вже тільки 41%, «проти» - 52%, а 7% так і не змогли визначитися. Чи говорить це про те, що аргументи противників Чемпіонату були набагато вагомішими, ніж його прихильників. Мабуть, ні, скоріше, це свідчить про те, що поки українцям не нагадують про корупцію влади, вони все ж з ентузіазмом ставляться до всіляких розважальних заходів за державний рахунок.

Петро Черних (УНІАН)
 
MKCДата: Середа, 17.08.2011, 08:51 | Повідомлення # 2
Підполковник
Група: Друзья
Повідомлень: 113
Репутація: 6
Статус: Offline
Україна готується до Євро-2012 в авральному режимі – експерти
Будівництво стадіону у Львові

Будівництво стадіону у Львові
16.08.2011
Євген Солонина

Київ – До початку Чемпіонату Європи з футболу у 2012 році, який разом із Польщею прийматиме Україна, залишилося менше 300 днів. На сьогодні виконана левова частка робіт з підготовки до нього, і проведенню чемпіонату ніщо не загрожує, запевнив директор турніру Євро-2012 в Україні Маркіян Лубківський. Утім, незалежні експерти вказують на численні хиби підготовки Євро-2012 і прогнозують, що після чемпіонату Україна опиниться в борговій ямі.
До 11 жовтня буде відкритий Національний спорткомплекс «Олімпійський», до 15 жовтня – Львівський стадіон, оскільки в ці дні там пройдуть товариські матчі українських команд із німецькими та австрійськими, під час яких експерти перевірять відповідність цих спортивних комплексів вимогам УЄФА.

Про це повідомив у вівторок директор турніру Євро-2012 в Україні Маркіян Лубківський. За його словами, до кінця року так само завершать і перевірять на відповідність вимогам турніру всі основні об’єкти чемпіонату.

Представник УЄФА заявив також, що до початку Євро-2012 залишилися здебільшого організаційні моменти, такі як формування волонтерського корпусу, створення систем безпеки, організація фан-зон, транспортне сполучення і вказівники для туристів. Як підготувалася Україна, ще раз перевірять під час жеребкування команд, яке відбудеться у готелі «Хаят», який обрано штаб-квартиро УЄФА в Україні на час чемпіонату.

«Другого грудня відбудеться фінальне жеребкування у Києві. Це буде тестом для України на організацію подій такого рівня», – зазначив Лубківський.

Він прогнозує, що загалом УЄФА інвестує у проведення чемпіонату 500 мільйонів євро. І очікує, що українська економіка отримає від проведення турніру понад мільярд євро. Однак він визнає деякі проблеми з фінансуванням підготовки до чемпіонату.

«Через фінансову кризу, політичні особливості попереднього етапу проекту сьогодні держава взяла на себе левову частку зобов’язань. Небо не безхмарне. Але турнір не під загрозою», – наголосив Маркіян Лубківський.

Водночас він не зміг уточнити, яку частку підготовки до чемпіонату фінансують приватні інвестори, а яку – державний бюджет України. Тим часом радник Президента України Валерій Пустовойтенко сказав Радіо Свобода, що бюджетне фінансування підготовки до турніру – це добре, оскільки виділені владою кошти залишаються в українських виробників і стимулюють економіку країни. Однак він визнав великі проблеми з підготовкою об’єктів у Львові, зокрема відставання у термінах будівництва стадіону.

Чемпіонат став не інвестиційним проектом, а борговою ямою – експерт

Підготовка до Євро-2012 в Україні йде неналежним чином, і це заганяє державу в ще більші борги, говорить економіст Андрій Новак.

«З самого початку, коли ми лише отримали право проводити чемпіонат, наводили розрахунки, що 82% коштів на його проведення надійдуть від приватного інвестора. Сьогодні співвідношення прямо протилежне, – зазначає він. – Для всіх країн такі чемпіонати – це інвестиційний бум, для нас – інвестиційний провал. Необхідні об’єкти фінансують з єдиного джерела – це борги. Тобто, Україна готує Євро-2012 за рахунок пенсіонерів, студентів, бюджетників».

Така ситуація, за словами економіста, склалася через дуже поганий інвестиційний клімат, корупцію та відсутність законодавчих гарантій для бізнесу в Україні.

Україна ще не визначилася, як обслуговувати вболівальників?

Інші, досі не враховані, проблеми в підготовці Євро-2012 бачить віце-президент Асоціації лідерів туристичного бізнесу Олександр Новіковський.

«В Україні старанно готують основні об’єкти інфраструктури чемпіонату: стадіони, аеропорти, дороги… Однак забувають при цьому, що там туристи проводитимуть 5 відсотків свого часу. Решту часу вони мають користуватися туристичною інфраструктурою і сервісом. Не вистачає нормативних документів, діючі об’єкти часто не відповідають міжнародним стандартам. У нас багато цікавих історичних місць. Але недостатньо просто запропонувати вболівальникам туди поїхати!» – зауважує Олександр Новіковський.

Він також наголошує, що за той час, який залишився, Україна має вивчити запити європейських туристів і запровадити відповідні стандарти їхнього обслуговування. А також наповнити туристичні центри, які створюються, всією інформацією, котрої можуть потребувати гості Євро-2012.
 
УКРАЇНЕЦЬДата: П`ятниця, 14.10.2011, 14:29 | Повідомлення # 3
Генерал-лейтенант
Група: Друзья
Повідомлень: 625
Репутація: 31
Статус: Offline
14.10.2011 14:33 Олександр Палій, ДУМКА

Шкода, що думка забрати в України Євро-2012, не прийшла в голови європейцям раніше

Член спортивного комітету Бундестагу ФРН, депутат правлячої у Німеччинні Християнсько-демократичної партії Франк Штеффель закликав УЄФА відібрати в України статус господаря чемпіонату Європи з футболу 2012 року: «Євро-2012 має проводитись не у двох країнах, а лише у демократичній Польщі».

Шкода, що ця думка не прийшла в голови європейців раніше.

Найкраще – у квітні 2007 року, коли тоді ще демократично-анархічну Україну разом із Польщею було обрано країною проведення європейського чемпіонату.

Нещодавно уряд постановою затвердив нову прогнозну вартість Євро-2012. Вона склала 114 мільярдів 746 мільйонів гривень.

Нагадаю, всі доходи державного бюджету цього року заплановано на рівні 300 мільярдів 253 мільйонів.

Хороша гулянка на половину річного бюджету країни, чи не так?

В країні не вистачає кількох тисяч гривень для безлічі хворих, щоб буквально врятувати їм життя. Гроші для хворих дітей збирають по-копійці всім миром. Але в Україні вистачає 114 мільярдів (!) на пару тижнів „гоп-ца-дріца-гоп-ца-ца”, та й то переважно для іноземців.

Чи є совість у людини, яка замість ліків для тяжкохворого родича купує собі „бухло” і феєрверки? Чи є вона в уряду, який, не виконавши своїх основних функцій, робить такі витрати (не кажучи про супутню корупцію)?

Лише за перші півроку 2011 р. на витрати, пов`язані з проведенням в Україні Євро-2012, з різних джерел було виділено близько 35 млрд грн, заявив Президент Віктор Янукович, відкриваючи радіологічний корпус Київського обласного онкологічного диспансеру. Схоже, влада навіть не усвідомлює, де про свої пріоритети краще не заїкатися.

Однак, мусимо визнати, відбирати в України ЄВРО-2012 уже пізно. Основні кошти пущено на вітер.

Зокрема, й на стадіони, які передбачувано будуть збитковими і які, найімовірніше, під цим приводом нашвидкоруч приватизують після проведення чемпіонату. За словами одного урядовця, «стадіони – це вкладення коштів у високі технології», щоправда, невідомо що там такого високотехнологічного виробляють. Може, «поп-корн»?

Приміром загальна вартість реконструкції "Олімпійського" за три роки зросла з 1,5 мільярда гривень до 4,6 мільярда гривень. Чиновники пояснюють таке розходження в цифрах „поганим початковим проектом”. Замість того, щоб чесно визнати, що Євро-2012 – від самого початку поганий проект для України.

Залишилося освоїти «мізер» - за урядовим прогнозом у 2012 році на ЄВРО-2012 - 15 млрд 960 млн гривень.

На одне агентство з ЄВРО-2012 у 2012 році урядовим проектом бюджету передбачено витратити більше грошей, ніж виділяється на Мністерство охорони здоров‘я (7 млрд 486 млн проти 7 млрд 68 млн). Крім того, у бюджеті 2012 р. заплановано виділення державних гарантій на 15 млрд гривень. При цьому на відміну від держбюджету-2011, напрямки економіки, на які надаються держгарантії, не визначені. Тому вони можуть бути виділені на будь-що, хоч на ЄВРО-2012, хоч на добудову чиїхось дач.

Однак, навіть при тому, що 15,96 млрд гривень - усе одно більше за 400 млн євро, які передбачено заробити на всьому ЄВРО-2012, основні втрати Україна вже понесла. Хотілося б хоч якої користі.

Зрештою, мало хто проти спортивних змагань.

Але навряд чи багатьом сподобається ідея, що весь сенс існування України – «батрачити» на те, щоб провести Євро-2012. А пенсіонери, пільговики, хворі, та й взагалі народ – це ті, хто плутаються під ногами і заважають проводити Євро...

Питання: чому безліч країн проводять чемпіонати і Олімпіади з мізерною участю бюджету, за гроші спонсорів, а в Україні „спонсорами” всеєвропейської гулянки виступає злиденний бюджет України і її прості громадяни?

Тому що справжні „спонсори” в Україні звикли спонсорувати себе за рахунок державної казни?

Приміром, Євро-2008 обійшовся країнам-організаторам – Австрії і Швейцарії – у 750 млн. євро – це у 13 разів менше за Україну. Австрія та Швейцарія практично не витрачалися на дороги, аеропорти, готелі, які в цих країнах вже давно збудували приватні інвестори. Показово, що прибуток, отриманий від проведення Євро-2008, склав 1,3 млрд євро (тобто втричі більше за запланований в Україні): близько 800 млн євро – дохід від продажу прав на трансляцію матчів; порядку 400 млн євро – від реклами, спонсорства та реалізації сувенірів; приблизно 100 млн євро – виручка від продажу квитків.

Тому Євро-2012 для абсолютної більшості українців – ніяке не свято, а стихійне лихо, яке країні спихнули на голову в переддень кризи розумніші країни, які турбуються не про «дорогі понти», а про своїх громадян.

Щоправда, в українців є слабка втіха: не ми одні такі дурні. У Росії незабаром Олімпіада в Сочі, а там і Чемпіонат світу з футболу.

Для керівників слаборозвинених країн заняття якраз на їхній рівень – організовувати світові змагання з користю для приватної кишені та втішати марнославство «плебсу».

Звідси об‘єктивна причина шуму навколо Євро-2012 – необхідність владі чимось звітувати. Її результати – зданий до 2042 року Севастополь, червоні прапори, московський час, а в інших «реформах» – суцільне лузерство й невдачі.

Влада говорить про зв‘язок між футболом і будівництвом доріг та аеропортів. Що, їх без футболу будувати не виходить?

Якось німецький канцлер Отто Бісмарк сказав, що заморські колонії для сучасної йому Німеччини – «захмарна розкіш, схожа до шуби з соболів у дрібношляхетській польській родині, в якої бракує білизни».

Так само Євро-2012 – абсолютне, патологічне викривлення природних пріоритетів України. За кілька тижнів «вувузели» відгудуть, а громадяни України залишаться з дулею без масла, тобто з сотнею своїх кровних мільярдів, що мелодійно вилетять у цей гудок.

Щоправда, у «регіоналів» у питанні Євро-2012 є одне виправдання: мовляв, рішення щодо організації цього лиха в Україні приймалося ще за часів «помаранчевої чуми». Але, якщо копнути глибше, то й у ті далекі часи прем‘єр-міністром був нинішній президент.

А поки що економічні наслідки Євро-2012 для бюджету України співмірні з впливом світової економічної кризи.

І найгірше те, що влада винаходить все нові приводи, аби знекровлювати бюджет країни. Їсти ситно (в розпал економічної та бюджетної кризи) владі так припало до вподоби, що вона вигадує нові й нові приводи. Приміром, Президент хоче Олімпіаду 2022 в Буковелі... Так невдовзі додумаються до організації міжпланетного шахового турніру.

Олександр Палій, політолог, кандидат політичних наук
 
Київський форум УКРАЇНЦІ » СПОРТ » Євро 2012 » ЄВРО 2012 - шанс чи катастрофа
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: