Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 28.05.2018, 06:18
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Сайт    ПОВІДОМИТИ ДРУЗЯМ про  Київський форум УКРАЇНЦІ  [ НОВІ ПОВІДОМЛЕННЯ · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Київський форум УКРАЇНЦІ » Нашого цвіту по всьому світу » Українці РФ » Українці в Росії
Українці в Росії
justvisДата: Вівторок, 01.03.2011, 21:23 | Повідомлення # 1
Генерал-полковник
Група: Администраторы
Повідомлень: 903
Репутація: 29
Статус: Offline
Українські активісти в Москві проведуть перший український молодіжний форум

У квітні в Москві відбудеться перший український молодіжний форум.

Про це власному кореспонденту УНІАН в РФ повідомили у посольстві України в Москві за підсумками зустріч посла України в Російській Федерації Володимира Єльченка з активістами українських громадських молодіжних організацій Росії.

«В ході зустрічі активісти молодіжних організацій поінформували про актуальні питання їхньої діяльності, зокрема про підготовку до проведення в Москві у квітні цього року Українського молодіжного форуму», – йдеться у повідомленні.

Зі свого боку, В.Єльченко висловив готовність посольства надавати сприяння у становленні українського молодіжного громадського руху в Російській Федерації.

Він підтвердив особливе значення, яке надається Українською державою підтримці діяльності українських громадських організацій Росії.

Зокрема, були обговорені питання подальшої взаємодії посольства з українськими молодіжними громадськими організаціями Росії з метою ширшого залучення молоді до питань збереження українських духовних та культурних цінностей.

У зустрічі взяли активісти громадської організації «Український Молодіжний Клуб» у Москві, українські студенти, які навчаються у російських вищих навчальних закладах, а також дипломати посольства України в РФ.


http://justvis.at.ua
 
grozaДата: Вівторок, 29.03.2011, 13:11 | Повідомлення # 2
Генерал-лейтенант
Група: Администраторы
Повідомлень: 704
Репутація: 24
Статус: Offline
"В їхньому "руском міре" немає місця для українців…"

Вівторок, 29 березня 2011, 13:25

"В їхньому "руском міре" немає місця ані для української школи, ані для нас українців" – ці гіркі слова довелось почути в кінці минулого року від одного з українців Воронежчини, під час відвідання цієї області з делегацією Української Всесвітньої координаційної Ради.

У губернії, де навіть за офіційними російськими даними проживає третина українського етнічного населення – нам не вдалося виявити, навіть, недільної української школи. І це при тому, що у Воронежі такі школи мають азербайджанці, вірмени, євреї.

Аналогічна ситуація в Санкт-Петербурзі, хоча ще до 2003-го школа була.

По всій РФ, за винятком глухого башкирського села й Краснодарського краю, де в одній зі шкіл українська вивчається факультативно, як "кубанське наречіє" – ви не знайдете жодної української школи, жодної української церкви, каналу телебачення, радіостанції чи навіть повноцінної газети. Поодинокі локальні інформаційні листки, навряд чи можна назвати газетами.

Найбільша українська громада закордоном

І це при тому, що найбільша українська громада за межами материкової України проживає не в Канаді, США, Бразилії чи Євросоюзі –а саме на території теперішньої Російської Федерації.

Століттями примусово, а інколи в гонитві за довгим рублем, українцями заселялися безмежні простори спочатку російської, а потім і радянської імперій. Якщо бути об'єктивним, то те що надбала сучасна Росія й мала в минулому, вона, значною мірою, здобула завдяки українцям. І не лише в плані територій, а й інтелектуально, мілітарно, культурно, духовно, тощо.

Феофан Прокопович, Микола Гоголь, Іван Гудович, Сергій Корольов... Список можна продовжувати не тисячами – мільйонами імен наших земляків, знаних і незнаних.

Українці й сьогодні становлять значну, високоосвічену, розселену по всім просторам Російської Федерації етнічну групу. Але зовсім позбавлену можливості задоволення своїх мовних, культурних, духовних потреб.

Що говорить міжнародне право?

РФ, як і Україна, ратифікувала Рамкову Конвенцію Ради Європи про захист нацменшин від 1995 року, перша частина 5-ї статті якої чітко говорить:

"Сторони зобов'язуються створити необхідні умови, щоб особи, які належать до національних меншин, мали можливість зберігати та розвивати свою культуру, зберігати основні елементи своєї самобутності, зокрема, релігію, мову, традиції та культурну спадщину".

А стаття 7 цієї ж Конвенції передбачає для представників нацменшин, окрім іншого, і право "на свободу мирних зборів, свободу асоціації, свободу виявлення поглядів і свободу думки".

Росія ж у ставленні до національних меншин, загалом, а до українців особливо й зокрема – демонструє політику подвійних стандартів.

5 березня 2010 року, під час першої зустрічі в Москві з Віктором Януковичем у статусі президента України, Дмітрій Медведєв повідомив, що незабаром здійснюватиметься мовлення одного або двох українських телеканалів, чим "зможе скористатися найширше українська діаспора й усі хто хоче отримувати інформацію в Росії українською мовою". І додав: "Необхідно вивчити, чи забезпечені умови для вивчення української мови, і яка тут "інформаційна галявина".

А що насправді?

Лишається гадати, що мав на увазі президент РФ під "поляною", але за рік, що минув, у Росії виривають із корінням останні паростки українського громадсько-культурного життя, що сформувалось на початку 90 років минулого століття. Ліквідовуються організації з багаторічною історією, з авторитетними, заслуженими людьми, які були й залишаються громадянами Росії, не забуваючи при тому, що вони українці за походженням.

Федеральна національно-культурна автономія українців Росії, ФНКАУР, за надуманим доносом і рішенням суду закрита, Об'єднання українців Росії, ОУР – фактично заборонено.

Чому?

Тут доречно буде процитувати відповідь того вже майже закритого ОУР на заяву офіційного представника МЗС РФ про задоволення освітніх потреб українців: "якщо ми – українці і росіяни – дійсно близькі народи, то українська культура й освіта українською мовою в Росії повинні сприйматися як збагачення слов'янства <…> а зовсім не як "підривна змова " з метою послабити Росію – а саме таке розуміння панує в головах деяких російських чиновників, які свідомо й цілеспрямовано гальмують розвиток української культури й української освіти в РФ і фактично є перепоною на шляху взаєморозуміння наших народів".

Зачистка простору української національної меншини в Росії почалась не вчора, і відбувається методично й цинічно.

Останні переписи населення в РФ засвідчують зменшення протягом 10 років кількості людей, які називають себе українцями, з мільйонів до сотень тисяч. Українці Росії із тривогою чекають оголошення результатів всеросійського перепису 2010 року, де відповідне падіння має бути офіційно "освячене". Попри міграцію й асиміляцію, таке зменшення виглядає неприроднім.

Тому що бути українцем у Росії стає небезпечно

19 листопада 2002 року в місті Тейково Іванівської області, перед дверима власної квартири вбито Володимира Побурінного, заступника голови товариства української культури "Мрія", бізнесмена, мецената, керівника фірми "Заповіт".

Листопад-2003: у Владивостоці була зареєстрована релігійна громада Української Православної церкви Київського патріархату. 1 квітня 2004 року Анатолія Криля, члена реєстраційної десятки, після репетиції українського хору, керівником якого він був, по дорозі додому тяжко побито. 3 квітня Анатолій Криль від отриманих травм помер у лікарні.

19 липня 2006 року тяжко побито Наталю Ковальову (Медведюк), заступника голови Тульського відділення ОУР. Дивом і завдяки старанням свого чоловіка й соратника Володимира Сенишина, її вдалось врятувати.

Після того, що сталось із дружиною, Володимир продовжив її діяльність в українській громаді Тули, інформував про хід розслідування світове українство, домагався від компетентних органів Росії реального розслідування факту бандитського нападу на дружину. 26 грудня Володимира Сенишина, біля приміщення фірми "Cobza", на очах багатьох прохожих двома невідомими було вбито...

Це лише деякі з найбільш кричущих випадків, що відбулись з активістами українського громадського життя в Росії останнім часом.

Жоден із перелічених злочинів по сьогоднішній день не розкрито.

Регіональні об'єднання, які мають багаторічну історію роботи, реальне членство, авторитетних керівників із громадянською позицією – блокують, а натомість створюються нові організації "єдінонедєлімщиков", як їх називають українці Росії.

Головна ідеологія новопосталих організацій "Один народ – два государства".

За тим, як блокуються потреби традиційних українських товариств з одночасними щедрими дотаціями для новостворених, з можливістю проводити заходи, видавати бюлетені на якісному папері, відчувається – за цими процесами стоїть вміла великодержавна рука.

Задача поставлена конкретна: замість Об'єднання Українців Росії створити щось на кшталт нової Російської федеральної організації українців, на базі земляцтв вихідців із тих чи інших регіонів України й новостворених "правильних" регіональних структур.

Оцим уже не буде потрібна ані українська школа, ані українська мова, ані українська самобутність.

Таку організацію очолить, для прикладу, представник донецького земляцтва в Москві – Йосип Кобзон, який приїде сюди й розкаже чи заспіває, що питання українців у РФ вирішенні остаточно й назавжди...

А що влада в Україні?

Усі ці дії, нажаль, не знаходять належної реакції з боку офіційної влади в Києві. Натомість коли послухаєш виступи міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, мимоволі ловиш себе на думці, що в його висловлюваннях більше турботи за інтереси РФ, аніж про задоволення законних потреб наших співвітчизників.

Та що там МЗС! Хто пригадає, щоб під час хоча б однієї з численних зустрічей Януковича з Медведєвим – а лише двосторонніх відбулось вже 13 – президент України підняв питання про становище українців в "дружній " нам Росії?

Нема причин? Та ні, їх за минулий рік більше ніж достатньо...

Немає мужності й бажання. Ні, не дражнити Росію – а хоча б звертати увагу російської влади на її власні обіцянки та її ж міжнародні зобов'язання.

Немає у влади в Україні почуття обов'язку за дотримання тієї ж Конституції, де 12-а стаття чітко говорить: "Україна дбає про задоволення національно-культурних і мовних потреб українців, які проживають за межами держави". Немає бажання виконувати закон "Про правовий статус закордонних українців", перша частина 11-ї статті якого зобов'язує при укладанні міжнародних договорів "забезпечення прав українських меншин за кордоном".

До речі, та сама Росія при переговорах з Україною чи то про газ, чи про сало – не забуває згадати про необхідність задоволення – куди вже далі! – потреб не лише росіян, а всіх "рускоязичних".

Правда, хто ці російськомовні і який їхній правовий статус – жоден із міжнародних правових актів нічого сказати не може.

То що залишається?

Що в такій ситуації робити, коли українська влада така байдужа й бездіяльна в захисті законних прав українців Російської Федерації?

Не закриття, під тиском, української бібліотеки в Москві, вимушений виступ Грищенка в парламенті, направлення звернень громадськими й політичними діячами України до ПАРЄ, ОБСЄ до інших правозахисних міжнародних інституцій, засвідчує: українська громадськість може й повинна своєю солідарністю й активність якщо не зупинити, то хоча б пригальмувати цілковиту зачистку українського етнічного й культурного середовища в Росії.

Своїми діями ми зобов'язані примусити владу в Україні побачити й подбати про законні права наших співвітчизників закордоном.

Насамперед – у Росії.

Ми не можемо, допустити щоб у ХХІ столітті на наших очах відбувався своєрідний мовний, духовний і культурний етноцид супроти українців Росії. І не лише.

P.S. 17 квітня з ініціативи УВКР й підтримці українських громад закордоном розпочнеться тиждень солідарності з українцями в Російській Федерації. Акції полягатимуть у пікетуванні російських дипломатичних установ у всьому світі о 12 годині дня, протягом тижня, та направленні петицій до комісії із прав національних меншин ОБСЄ.

У понеділок, 18 квітня, о 12 годині дня відбудеться пікет посольства РФ у Києві.

Михайло Ратушний, заступник голови УВКР

 
justvisДата: Неділя, 10.04.2011, 21:34 | Повідомлення # 3
Генерал-полковник
Група: Администраторы
Повідомлень: 903
Репутація: 29
Статус: Offline
Таке явище як "українська діаспора" може взагалі зникнути?

Ігнорування потреб української молоді за кордоном з боку української влади призведе до зникнення діаспори.

Як передає власний кореспондент УНІАН в РФ, про це йдеться у фінальній резолюції, яку прийнято сьогодні по результатам роботи першого Українського молодіжного форуму Росії.

Зокрема, українська молодь Росії вирішила «закликати українську владу звернути ретельну увагу на потреби української молоді за кордоном, зокрема, в Російській Федерації».

«Ігнорування цих потреб сьогодні, а також відсутність системного підходу і постійної роботи з цією категорією вихідців з України може взагалі призвести в недалекому майбутньому до зникнення в цілому ряді країн такого явища, як українська діаспора», - наголошується в резолюції.

За підсумками роботи форуму було ухвалено рішення координуючим органом розвитку українського молодіжного руху на території Російської Федерації визначити «Український молодіжний форум Росії» (УМФР) – неформальне об’єднання українських молодіжних організацій та окремих активістів. На період до проведення чергового Форуму поточну координацію діяльності молоді здійснюватиме Оргкомітет, який буде сформований не пізніше, ніж через два тижні після дати проведення першого Форуму на основі поданих заявок від учасників Форуму (8-10 квітня).

Як зазначається у документі, наступний Форум планується провести у 2012 році.

«Дата та місце проведення чергового заходу визначається на основі отриманих заявок та пропозицій від активістів, організацій, неформальних груп української молоді РФ», - зазначається в резолюції.

Також учасники заходу вирішили запросити до участі в роботі «Українського молодіжного форуму Росії» інші ініціативні осередки української молоді, які функціонують в Росії.

Українська молодь РФ також планує вивчити досвід роботи міжнародних та регіональних молодіжних організацій та налагодити тісну співпрацю зі світовими об’єднаннями української молоді, а також взаємодіяти з молодіжними організаціями інших національних меншин Російської Федерації.

«Сподіваємось, що проведення першого «Українського молодіжного форуму Росії» стане прикладом для наших співвітчизників й у інших країнах світу, розпочавши таким чином згуртування української молоді зарубіжжя», - наголошується в документі.

Як повідомляв УНІАН, Перший Український молодіжний форум Росії на тему «Діалог у молодіжному середовищі: шляхи розвитку» відбувався 8, 9 та 10 квітня 2011 року у Москві. У заході взяли учать близько 50 представників різноманітних молодіжних організацій з різних регіонів Росії – Архангельська, Уфи, Саратова, Хабаровська, Твері, Курська, Волгограда, а також Москви та Московської області.


http://justvis.at.ua
 
grozaДата: Понеділок, 18.04.2011, 08:38 | Повідомлення # 4
Генерал-лейтенант
Група: Администраторы
Повідомлень: 704
Репутація: 24
Статус: Offline
Цього тижня українці за кордоном пікетуватимуть російські дипустанови
17 квітня цього року з ініціативи Української Всесвітньої координаційної ради та за підтримки українських громад за кордоном розпочався тиждень солідарності з українцями в Російській Федерації.
-AAA+

Про це повідомляє ЛігаБізнесІнформ з посиланням на Об’єднання українців Росії.

Акції полягають у пікетуванні російських дипломатичних установ у всьому світі о 12 годині дня, впродовж тижня, а також у напрямку петицій до комісії з прав національних меншин ОБСЄ.

У понеділок, 18 квітня, о 12:00 відбудеться пікетування посольства РФ у Києві.

Як відомо, 27 січня цього року Верховний суд Росії ухвалив остаточне рішення про ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії українців Росії. Міністерство юстиції РФ домагалося розпуску цієї організації у зв’язку з «виявленням порушень в господарській діяльності».

 
KingДата: Вівторок, 17.05.2011, 01:55 | Повідомлення # 5
Сержант
Група: Друзья
Повідомлень: 29
Репутація: 15
Статус: Offline
Украинцы в России не имеют никаких прав. Даже тот же Белгород, бывшая Слобожанщина, и то там идет ущемление, смотрят на говорящих на украинском людей, как из Африки.
 
УКРАЇНЕЦЬДата: Середа, 05.10.2011, 12:32 | Повідомлення # 6
Генерал-лейтенант
Група: Друзья
Повідомлень: 625
Репутація: 31
Статус: Offline
Середа
05 жовтня 2011

12:24
Депутати відмовились декриміналізовувати відповідальність за економічні злочини «Батьківщина» хоче скликати позачергову сесію Луцької міськради, щоб звільнити Карпачову
В Україні назвали політичним рішення суду про ліквідацію Об’єднання українців Росії
Об’єднання українців Росії (ОУР) з 1994 року офіційно, згідно з реєстрацією в Міністерстві юстиції РФ, виступає центральною координуючою організацією для української національної меншини в Росії (РФ).

На цьому наголосив лідер НРУ Борис Тарасюк, повідомляє прес-служба НРУ.

«З липня 2009 року, починаючи з «планової» перевірки діяльності організації триває тяганина, що скидається на цілеспрямовану політичну акцію, направлену на асиміляцію української національної меншини», – коментує голова НРУ, – «той факт, що офіційні звіти лідерів ОУР про усунення «порушень», російська влада ігнорувала, тільки підтверджує наявність «директиви зверху» щодо згортання діяльності ОУР, що «насмілилася» говорити вголос в Росії про Україну та її справжню історію, відмінну від російської інтерпретації».

«Сліпа та глуха, коли треба, російська Феміда в грудні 2010 року прийняла рішення про призупинення діяльності ОУР, чекаючи найменшого приводу з боку об’єднання, щоб обґрунтувати повну ліквідацію – і не забарилася такий привід угледіти в появі співголови організації на радіо і телебаченні («Радіо Свобода» і «Свобода думки»)» – відзначив Борис Тарасюк.

«Напрошується висновок щодо системності подібних дій російської влади, направлених проти українських організацій в Росії. Варто лише згадати епопею з московською бібліотекою української літератури, ліквідацію іншої всеросійської української організації – Федеральної Національно-Культурної Автономії Українців в Росії – і це тільки ті поодинокі випадки, що отримали міжнародний резонанс. Наразі стає очевидною антиукраїнська політична сутність таких «прозорих натяків» – зазначив лідер Руху.

 
igmaДата: Середа, 05.10.2011, 21:06 | Повідомлення # 7
Підполковник
Група: Друзья
Повідомлень: 119
Репутація: 28
Статус: Offline
Quote (King)
Украинцы в России не имеют никаких прав. Даже тот же Белгород, бывшая Слобожанщина, и то там идет ущемление, смотрят на говорящих на украинском людей, как из Африки.


Що говорити за Росію чи Бєлгород, як до україномовних таке саме відношення і в Криму, і на Донбасі, та й в певній мірі і інших місцях Півдня і Сходу УКРАЇНИ
 
justvisДата: Неділя, 12.02.2012, 17:52 | Повідомлення # 8
Генерал-полковник
Група: Администраторы
Повідомлень: 903
Репутація: 29
Статус: Offline
Обрано нового керівника Ради українських земляцтв у Москві

Новим керівником Ради українських земляцтв у Москві обрано Миколу Ляха. Про це повідомив віце-президент Земляцтва донбасівців Москви Петро Акайомов.

«Новим головою одноголосно було обрано М.Ляха (Чернігівське земляцтво), який має великий досвід керівної роботи, зокрема на міжнародних теренах», - сказав П.Акайомов.

Попередній керівник Вадим Соловйов попросив звільнити його від керівництва у зв`язку з переходом на керівну державну службу.

Також були обрані четверо заступників голови Ради: П.Акайомов (Земляцтво донбасівців), Микола Буховець (Запорізьке земляцтво), Наталія Ківва (Полтавське земляцтво), Віктор Петраков (Кіровоградське земляцтво).

До Ради входять керівники практично всіх українських земляцтв, що працюють у російській столиці. Одна з головних цілей Ради – координація й проведення спільних великих заходів, спрямованих на розвиток і зміцнення братніх зв`язків із Україною.

М.Лях народився 1946 року в Чернігівській області, доктор політичних наук, дійсний член Академії соціальних наук РФ.


http://justvis.at.ua
 
Київський форум УКРАЇНЦІ » Нашого цвіту по всьому світу » Українці РФ » Українці в Росії
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: