Вітаю Вас Гість!
Четвер, 02.05.2024, 18:05
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Сайт    ПОВІДОМИТИ ДРУЗЯМ про  Київський форум УКРАЇНЦІ  [ НОВІ ПОВІДОМЛЕННЯ · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Київський форум УКРАЇНЦІ » ПОЛІТИКА » Персони » Медведчук
Медведчук
УКРАЇНЕЦЬДата: Середа, 13.04.2011, 22:18 | Повідомлення # 1
Генерал-лейтенант
Група: Друзья
Повідомлень: 625
Репутація: 31
Статус: Offline
Сірий кардинал цензури Медведчук тепер захищає ЗМІ від "кухарки" з Банкової
Середа, 13 квітня 2011, 17:40

Екс-лідер СДПУ(о) і глава адміністрації президента Кучми Віктор Медведчук вважає незаконними вимоги представників влади до журналістів оприлюднювати свої видатки.

Про це йдеться в коментарі Медведчука, поширеному центром "Правова держава", який він очолює.

"От що трапляється, коли забувають або спотворюють настанови класиків історичного матеріалізму. Як відомо, в оригіналі один з них говорив, що "будь-яка куховарка не здатна" керувати державою (прим.: В.Ленін, ПСС, т.34,с.315)», – відзначив Віктор Медведчук.

"Можна зрозуміти образу на журналістів, коли ті інтерпретують події не так, як хочеться представникам влади, і тим більше, коли насмілюються говорити про їхню неохайність або, м'яко виражаючи, нещирості. Наприклад, щодо оприлюднених декларацій про доходи", - заявив він.

"Але для чиновника існує тільки один шлях довести свою правоту - юридичний. Ця практика загальноприйнята на Заході, і журналіст ризикує, якщо пише наклеп. Але державний службовець, що не може довести свою правоту - ризикує піти у відставку..", - сказав Медведчук.

За його словами, "говорити чиновникам про продажність журналістів - усе одно що тиграм обвинувачувати кішку в тім, що вона хижак. Тим більше тим політикам, котрі самі ще недавно жили журналістським хлібом і теж не ходили пішки".

"На відміну від людей з рангом держслужбовця, зарплата яких залежить від посади, а не від користі, принесеної країні, журналісти змушені самі заробляти собі на хліб", - підкреслив керівник центру "Правова держава".

Медведчук дає роз’яснення, чим журналіст відрізняється від держслужбовця і нагадує, що антикорупційне законодавство поширюється лише на чиновників, а не ЗМІ.

Як відомо, саме з приходом Медведчука на посаду глави адміністрації президента Кучми відбулося запровадження "темників" на центральних телеканалах.

Слід відзначити, що це другий коментар, зроблений Медведчуком за останній рік.

Українська правда

 
justvisДата: Четвер, 14.04.2011, 08:35 | Повідомлення # 2
Генерал-полковник
Група: Администраторы
Повідомлень: 903
Репутація: 29
Статус: Offline
Медведчук: у чому тигри звинувачують кішку?

Голова ради центру «Правова держава» Віктор МЕДВЕДЧУК називає порушенням Конституції України намагання зобов’язати журналістів декларувати свої видатки

Про це йдеться у коментарі, переданому агентству УНІАН центром «Правова держава».

Коментуючи заяви деяких політиків щодо доцільності запровадження обов’язкового декларування видатків для журналістів, В.МЕДВЕДЧУК зауважив, що можна зрозуміти образу на журналістів, коли ті «інтерпретують події не так, як хочеться представникам влади, і тим більше, коли наважуються говорити про їхню неохайність або, м`яко кажучи, нещирість. Приміром, щодо оприлюднених декларацій про доходи».

В.МЕДВЕДЧУК наголошує, що для чиновника існує тільки один шлях довести свою правоту - юридичний. «Ця практика загальноприйнята на Заході, і журналіст ризикує, якщо пише наклеп. Але державний службовець, який не може довести свою правоту - ризикує піти у відставку...», - сказав юрист.

«Говорити чиновникам про продажність журналістів - все одно, що тиграм обвинувачувати кішку в тому, що вона хижак. Тим більше, тим політикам, які самі ще недавно жили журналістським хлібом і теж не ходили пішки. На відміну від людей з рангом держслужбовця, зарплата яких залежить від посади, а не від користі, принесеної країні, журналісти змушені самі заробляти собі на хліб», - підкреслив керівник центру «Правова держава».

«Це порочна практика, коли людина, у якої в ридикюлі або в кишені лежить посвідчення представника будь-якої з трьох гілок влади, намагається боротися з «четвертою владою», ігноруючи закон», - підкреслив В.МЕДВЕДЧУК.

У своєму правовому коментарі щодо можливості запровадження обов’язкового декларування видатків для журналістів юрист зауважив, що для з’ясування цього питання необхідно виходити із правового статусу журналіста - фізичної особи та статусу посадової і службової особи - суб’єкта корупційних дій.

В.МЕДВЕДЧУК нагадав, що відповідно до Закону «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» журналістом редакції друкованого засобу масової інформації є творчий працівник, який професійно збирає, одержує, створює і займається підготовкою інформації для друкованого засобу масової інформації та діє на підставі трудових чи інших договірних відносин з його редакцією, або займається такою діяльністю за її уповноваженням і на нього поширюються права і обов`язки, зазначені у статті 26 цього закону, за перевищення і невиконання яких він несе відповідальність в межах чинного законодавства.

Юрист також пояснив, що під посадовими особами розуміються керівники і заступники керівників державних органів та їхній апарат, інші державні службовці, на яких законами або іншими нормативними актами покладено здійснення організаційно-розпорядчих і консультативно-дорадчих функцій.

«У ратифікованих Україною Цивільній конвенції про боротьбу з корупцією 1999 р., Кримінальній конвенції про боротьбу з корупцією 1999 р., Конвенції Організації Об`єднаних Націй проти корупції 2003 р. корупційна діяльність безпосередньо пов’язується з корисливими діями (бездіяльністю) посадової особи при виконанні покладених на неї службових обов`язків. Зазначене може прирівнюватися до давання чи отримання хабара, зловживання службовим становищем чи впливом, сприяння відмиванню отриманих від корупційних злочинів доходів, їхнього приховування, розкрадання чи нецільового використання майна, перешкоджання здійсненню правосуддя, а також незаконного збагачення як значного збільшення доходів, яке перевищує законні доходи особи і яке вона не може раціонально обґрунтувати тощо”, - зауважив В.МЕДВЕДЧУК.

За його словами, невипадково прийнятий 7 квітня 2011 р. Верховною Радою Закон «Про засади запобігання і протидії корупції в Україні» не охоплює журналістів, а передбачає вичерпний перелік посадових осіб, які зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, і виключно ці особи є суб’єктами відповідальності за корупційні правопорушення (статті 4 і 12) (закон не набрав чинності).

Отже, за словами В.МЕДВЕДЧУКА, є всі підстави стверджувати, що журналістська діяльність не може бути віднесена до діяльності службових і посадових осіб. У зв’язку з цим, покладання на журналістів обов’язку декларування своїх видатків буде суперечити конституційним принципам недопустимості обмеження прав і свобод людини, зокрема, в частині права на конфіденційність інформації про видатки особи.

Частиною 4 статті 23 Закону «Про інформацію» забороняється збирання відомостей про особу без її попередньої згоди, за винятком випадків, передбачених законом. Надаючи офіційне тлумачення зазначених положень закону, Конституційний Суд України визначив, що частину 4 статті 23 Закону «Про інформацію» треба розуміти так, що забороняється не лише збирання, а й зберігання, використання і поширення конфіденційної інформації про особу без її попередньої згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту, прав та свобод людини. До конфіденційної інформації, зокрема, належать свідчення про особу (освіта, сімейний стан, релігійність, стан здоров`я, дата і місце народження, майновий стан та інші персональні дані..

«Таким чином, покладання на журналістів, які не є посадовими особами і здійснюють суто творчу діяльність, обов’язку декларування видатків буде суперечити статтям 22, 32 і 64 Конституції України», - наголосив В.МЕДВЕДЧУК.


http://justvis.at.ua
 
grozaДата: П`ятниця, 15.04.2011, 11:18 | Повідомлення # 3
Генерал-лейтенант
Група: Администраторы
Повідомлень: 704
Репутація: 24
Статус: Offline
14.04.2011 18:15
Медведчук узявся за старе?

Те, що раптово, як грім серед ясного неба, з'явився коментар екс-глави адміністрації Кучми у зв'язку із звинуваченнями високопоставленими чиновниками наших журналістів у корупції, мимоволі збудило інтерес до персони Віктора Медведчука, якого вже встигли добряче призабути.

Медведчук сьогодні нечасто дозволяє собі коментувати ті чи інші події. Як відзначила "Українська правда", після приходу Януковича до влади він лише один раз дав короткий коментар: автор конституційної реформи не стерпів факту її відміни і порівняв рішення Конституційного суду з відомою відміною Юріїва дня, після чого, як відомо, Росія на декілька століть занурилася в темряву кріпацтва.

З одного боку, зрозуміло, що Віктор Медведчук – юрист, професійний рівень якого ніхто і ніколи не ставив під сумнів, і який з початку 90-х і до приходу до влади "помаранчевих" брав активну участь в конституційному процесі, не міг стерпіти, дивлячись на те, як представники влади досить вільно поводяться з Конституцією. Цим можна пояснити такий його жорсткий тон, коли він порівняв регіоналок Г.Герман і О.Бондаренко з "куховарками" при владі.

З іншого боку, Медведчука вважають "ворогом" журналістів і автором горезвісних "темників", хоча об'єктивних свідоцтв цьому сьогодні знайти важко, особливо у світлі останніх публікацій, які свідчать, що автором "темників" був російський політтехнолог Ігор Шувалов, який сьогодні є штатним радником. глави АП Сергія Льовочкіна.

Що цікаво – у більшості інтернетівських передруківок із заяви Медведчука зникла теза про "куховарок". Тому мимоволі з'являється думка, що вплив радника президента Ганни Герман і нардепа Олени Бондаренко (глава підкомітету ВР по ТБ і радіо) на українські ЗМІ - все-таки не вигадка. З цього боку у самого Віктора Володимировича навіть з'явилося моральне право докорити пресі в самоцензурі. І можна привітати наші ЗМІ з тим, що вони тест Медведчука з успіхом провалили.

Колишнього главу АП і першого віце-спікера парламенту все-таки більше зацікавила сама тема декларації витрат, оскільки для наших чиновників це ахіллесова п'ята, незалежно від їх партійного забарвлення. Як відомо, у нас живуть невідповідно до своїх статків не тільки колишні і нинішні президенти, прем'єри, міністри і начальники земельних ресурсів, але й навіть лідери комуністів.

Публікація їх декларацій схожа на східні казки: весело і сумно одночасно. І підтвердження цьому знайшлося на сайті Верховної Ради: ttp://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=12203!.

Виявляється, ще в травні 2001-го року до Верховної Ради був внесений законопроект "ПРО ДЕРЖАВНИЙ (ФІНАНСОВИЙ) КОНТРОЛЬ ЗА ДЕКЛАРУВАННЯМ ДОХОДІВ ОСІБ, УПОВНОВАЖЕНИХ НА ВИКОНАННЯ ФУНКЦІЙ ДЕРЖАВИ, ТА ЇХ ВИТРАТАМИ", автором якого був особисто народний депутат Віктор Медведчук.

Подальша доля цього законопроекту свідчить про те, що депутат Медведчук не залишав спроб проштовхнути своє дітище і змусити чиновників і їх рідню декларувати свої витрати. У тому ж 2001-му році йому вдалося провести його через перше читання. Проте друге читання законопроекту народні з успіхом провалили вже в липні 2003-го. Відзначимо, що Медведчук в той час вже грів крісло на Банковій! Остання спроба змусити наших чиновників жити відповідно до свїх достатків, як свідчить сайт Верховної Ради, була зроблена в жовтні 2005-го, коли однопартійці Медведчука зареєстрували проект Постанови про розгляд вищезазначеного проекту закону.

Просте порівняння законопроекту Медведчука із законопроектом Януковича, прийняттям якого так хваляться представники нинішньої влади, говорить не на користь останнього. Документ Медведчука дійсно позбавляв можливості приховувати нетрудові доходи чиновників, записавши їх на тещу або дружину. Той факт, що його законопроект передбачав перевірку доходів господаря будинку, якщо державний чиновник орендує будинок (як, наприклад, багатостраждальна Ю.Тимошенко або пролетарський лідер П.Симоненко), багато про що говорить.

Можна здогадуватися, як би жила сьогодні Україна у разі прийняття проекту закону депутата Медведчука. А тепер доводиться навіть суддів відловлювати пачками.

Різні думки виникають після появи коментаря колишнього "сірого кардинала". Втім, колишніх кардиналів не буває. Ясно єдине: Віктор Медведчук знову нагадав про себе. А може, невипадково його коментар з'явився якраз саме після провального візиту до Києва російського прем'єра, і його український кум просто нагадав власті, хто може врятувати "братські" стосунки України з Росією, які вже тріщать по швах?

 
Київський форум УКРАЇНЦІ » ПОЛІТИКА » Персони » Медведчук
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: